Rodzice, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, stają przed nie lada wyzwaniem. Już w sierpniu muszą zacząć myśleć o tym, co kupić dziecku do szkoły. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń są oczywiście kluczowe podczas zakupów szkolnych, jednak równie ważne są także inne artykuły szkolne. Jednym z nich bez wątpienia są plecaki i tornistry. To właśnie w tych produktach nasze dzieci przez najbliższe 10 miesięcy będą przenosiły wszystkie potrzebne rzeczy na zajęcia. Biorąc pod uwagę ciężar większości podręczników oraz ilość zajęć szkolnych, plecak lub tornister musi spełniać wiele aspektów. Nasze pociechy muszą czuć się komfortowo niezależnie od tego, ile godzin spędzą w szkole.  Jakie plecaki i tornistry więc wybrać? Co zrobić, by nasze dzieci były z nich zadowolone? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w poniższym tekście.

Plecaki i tornistry – jakie wybrać?

Odwiedzając sklepy z zabawkami w lipcu lub sierpniu to nie zabawki są głównym atrybutem którego szukają zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Są to 2 miesiące, w których największe wzięcie mają plecaki i tornistry. Kryteria wyboru dla dzieci są zwykle zupełnie inne, niż w przypadku ich rodziców. Dzieci chciałyby, by ich przedmioty do przenoszenia podręczników, były jak najbardziej modne i wyróżniały się pośród plecaków ich kolegów z klasy. Rodzicom zależy przede wszystkim na funkcjonalności i pakowności. W całej tej sytuacji należy znaleźć złoty środek i porozumieć się z dzieckiem, by zarówno one, jak i my, były zadowolone z zakupu.

Świat Zabawek posiada coraz więcej plecaków z motywami ulubionych bajek naszych pociech. W takiej sytuacji należy zabrać nasze dzieci do sklepu i wspólnie podjąć decyzję co do wyboru plecaka. Najpopularniejsze tornistry, w tym momencie, to oczywiście przedmioty posiadające motywy Psiego Patrolu oraz wiecznie żywych postaci Królowej Lodu. Jeśli chodzi o producentów plecaków, tutaj zdecydowany prym wiodą plecaki Patio, St. Majewski oraz Stnux. Każda z marek dba o to, by nasze dzieci czuły się zarówno komfortowo, jak i bezpiecznie. Wzory plecaków wyżej wymienionych marek spełniają oczekiwania dzieci, jednocześnie schlebiając zachciankom ich rodziców. W sezonie 2020/2021 bardzo modne były wzory pastelowe. Rok później sytuacja nie zmieniła się zbyt wiele. Dziewczynki w ciąży chętnie stawiają na tego typu wzory, jednocześnie wymieniając jako swoje ulubione również motywy w kwiaty. Zaznaczmy że natura oraz otaczający nas świat w postaci zwierząt, to także jedne z chętniej wybieranych plecaków przez dzieci każdej płci.

Podsumowując, najważniejsze plecaki i tornistry spełniały marzenia zarówno samych dzieci, jak i rodziców. Wybierając plecak, byłoby idealnie, gdyby dziecko miało możliwość przymierzenia go. Zadbajmy również o to, by w miarę możliwości plecak posiadał kółka. Znacznie ułatwi to sposób przemieszczania się naszych dzieci pomiędzy salami lekcyjnymi. Sam wzór jest oczywiście ważny, jednak przede wszystkim dbajmy o komfort i bezpieczeństwo początkujących uczniów. Zaraz po zakupie plecaka, pomyślmy również o innych akcesoriach, które mogą przydać się na początku roku szkolnego.