W zabawie ciastoliną najważniejsza jest kreatywność i możliwość stworzenia czegoś, tak naprawdę z niczego. Dzieci mogą stworzyć ulubione postaci z bajek, ukochane zwierzaki i wszystko, czego dusza zapragnie. W kategorii Artystyczne i kreatywne znajduje się wiele produktów do rzeźbienia. Różnego rodzaju modeliny, plasteliny, ale także ciastolina, która z powodzeniem wyprała dwa pierwsze przykłady. Dzieci chętnie bawią się tą formą zabawki do rzeźbienia, a my wybraliśmy ciastoliny dla dzieci, które zawrócą w głowie i sprawią, że pochłoną dzieci w kreatywnej zabawie na długi czas.

Ciastolina – czym właściwie jest?

Czym tak naprawdę jest ciastolina? Jest to młodsza siostra dobrze znanej nam plasteliny, która ma w sobie jednak dużo więcej zalet. Podstawowym jest oczywiście czystość. Plastelina, choć niegdyś bardzo ceniona, potrafi wybrudzić niemal tak mocno, jak farby plakatowe. Ciastolina dla dzieci nie brudzi i łatwo rozpuścić ją w wodzie z mydłem. Ponadto może być pierwszym produktem, który rozbudzi w dzieciach miłość do sztuki, wznieci pokłady kreatywności i pomoże w wydobyciu potencjału naszej pociechy. Jeśli chodzi o aspekt techniczny ciastoliny dla dzieci, jest to materiał, który w porównaniu z plasteliną, dużo dłużej trzyma barwnik, a co za tym idzie, jej kolory są bardziej żywe. Dodatkowym atutem ciastoliny jest duża elastyczność i dostępność w większych opakowaniach. Plastelinę zazwyczaj możemy kupić w małych bloczkach. Tymczasem ciastolinę kupimy nawet w wiaderkach. Poza tym plastelina kojarzona jest przede wszystkim ze szkołą, a szukamy czegoś, czym będzie można bawić się podczas ferii zimowych.

Najpopularniejszą ciastoliną dostępną na rynku jest znana już chyba przez wszystkich ciastolina Play-Doh. Dostępna w wielu wariantach, ale również w zestawach tub uzupełniających. Z Play-Doh zabawa ciastoliną nie ma końca. Nie jest to jednak jedyna seria ciastolin. W sklepie Świat Zabawek, możemy dostać również specjalne zestawy w walizkach, do których należy chociażby zestaw Salon fryzjerski. Coraz większą rzeszę fanów zyskuje również seria Hey Clay. Idealny sposób na zabawę podczas ferii zimowych? Już wiecie – Ciastolina!